Haberler

Ana Sayfa
Haberler

Taysad'dan Hema'ya Ödül

Hattat Holding bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Hema Endüstri A.Ş, Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD’ın 2014 Patent Ödülleri kategorisinde 3. oldu.

Hattat Holding  bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Hema Endüstri A.Ş, Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD’ın 2014 Patent Ödülleri kategorisinde 3. oldu.

Türkiye otomotiv yan sanayi sektörünün çatı örgütü Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD’ın 2014 patent ödül töreni, 11 Mart 2015 Çarşamba günü derneğin İstanbul’daki merkezinde yapıldı. Çok sayıda sektör temsilcisinin ve TAYSAD yöneticilerinin katıldığı törende, TAYSAD 2014 Patent Ödülleri’nde üçüncülük ödülünü Hema Endüstri kazanırken, ödülü şirket adına Hema Endüstri Ar-Ge Genel Müdür yardımcısı Aziz ASRAK aldı.

TAYSAD’ın Patent Ödülleri, firmaların ilgili yıl içerisindeki tescil edilen patent sayılarına göre veriliyor.


Buluş sahibi olan, buluşu hayata geçiren, patent çalışmalarını dokümante eden, bunlarla ilgili prosedürleri takip eden firmaların ödüllendirildiği bu süreçte Hema Endüstri’nin kazandığı 3.’lük ödülü, şirketin, Ar-Ge konusunda yıllardır yürüttüğü çalışmaların önemini de bir kez daha gözler önüne koymuş oldu. 5746 nolu yasa çerçevesinde Ar-Ge Merkezi statüsüne sahip olan Hema Endüstri, üniversiteler, TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (SANTEZ), uluslararası araştırma enstitüleri ve Global Müşteriler ile birlikte çok sayıda Ar-Ge projesi yürütüyor ve hayata geçiriyor.
Ana Sayfa
Haberler
Yukarı Çık
 
Geri Dön

Hattat Holding